Santral Seslendirme Anonsu

Santral Seslendirme

Profesyonel Santral Anons Seslendirme Sanatçıları
Santral Fon Müzikleri

IVR Seslendirme

Santral seslendirmelerde operatöre ihtiyaç duymadan, firmaları arayan kullanıcılara çözümler sunan sisteme IVR seslendirme ismi verilmektedir. Diğer seslendirme sistemlerinden etkileşim noktasında farklıdır. Bu sistemde kullanıcıya çözüm sunmak için, santrale cevap verme yeteneği kazandırılmış olunur.


IVR Seslendirme Çözümleri Kurumsal firmaların birçoğu IVR seslendirme sistemi kullanmaktadır. Firmalar müşterine hizmet sunarken, sistemi kullanmaları durumunda etkileşim maksimum düzeye çıkar.

 

Markalaşmış firmaların veya markalaşma yolunda ilk adımlarını atan firmaların, müşteri potansiyelini artırmada en etkili yöntemlerden biri de IVR sistemlerdir. Sistemin etkinliği, profesyonel ekibin varlığı ile doğru orantılıdır.

•    Ses tonlaması ve ses kalitesi üst düzeyde olmalı.
•    Bekleme ve geçiş süreçleri, potansiyel müşteri düzeyine indirgenmeli.
•    Beklenen sorulara, mantıksal değerlerde alternatif cevaplar verebilmeli.
•    Gelen düşük kalitede sesleri, değer yargıları ile yorumlayabilmeli.

 

Sistem sayesinde, firmalar 7/24 hizmet anlayışı ile müşterilerine kesintisiz hizmet verir. Bu sayede klasik santraller akıllı birer cihaza dönüşür. İnsan kaynaklı hatalar minimum düzeye düşer.

IVR Seslendirme Nedir?

Interactive voice response cümlesinin kısaltması olan IVR seslendirme, sesli yanıt sisteminin karşılığıdır. Sistem operatöre gerek duymaksızın, gelen aramalara mantıksal cevaplar verebilir. Sisteme yüklenen anonslar ile müşteri bilgilendirilir, talepleri sistem tarafından yorumlanarak, sesli olarak cevaplandırılır. Müşteri çözümler doğrultusunda ilgili bölüme yönlendirilir.

 

IVR Seslendirme Nasıl Olur?

Müşteri aradığı bilgiye, alacağı hizmete en kısa sürede ulaşmak ister. Klasik sistemlerde, bir sürü gereksiz bilgi ve tuş karmaşası yaşanmaktadır. IVR seslendirme sistemlerinde, bu karmaşa ortadan kaldırılarak doğrudan çözüme ulaşılır. Bu sayede müşteride güven duygusu oluşurken, firma müşteri potansiyelinde artış görülür.

 

Sistemde doğal dil işleme sistemi kullanılır. Sistem kullandığı yazılım sayesinde, müşteriye sesli olarak yanıt verebilir, çözüme doğrudan yönlendirir. Sistem yapay zekası sayesinde, müşteriyi tanıyabilme, mantıksal değerlerde sesli olarak cevap verme yeteneğini kullanır. Sistem doğal insan sesini taklit etme yeteneği sayesinde, anlaşılır bil dil kullanır.

IVR Seslendirme

IVR Seslendirme Nelerdir?

Birçok kurumsal firma tarafından kullanılan IVR seslendirme sisteminde, bilgiye ve hizmete ulaşmak isteyen müşteri, firma ile iletişime geçtiğinde, firma kimliği ile kendisini tanıtan sistem, müşteri ile doğrudan iletişime sağlayarak, çözüme ilişkin seçenekler sunar. Müşterinin istekleri doğrultusunda, gereksiz bilgiye yer vermeden sesli olarak cevap vererek veya ilgili bölüme yönlendirerek çözüm sunar.

IVR Seslendirme Kullanım Alanları

IVR sistemi teknolojik birçok alanda kullanılmaktadır. Bilgisayar sistemine uzaktan erişerek sesli komutlarla istenilen alana ulaşılması, sesli yanıt sistemi ile tuş takımlarının entegre edilmesi sayesinde ilgili bölüme yönlendirme, bazı komut istemlerinin sesli olarak açılıp kapanması gibi alanlarda kullanılmaktadır.

 

IVR seslendirme sistemi ile konuşma tanıma, sesli yanıt sistemi işlemler otomatik olarak yerine getirilmekte. Bankacılık, sigortacılık, sağlık kurumları, belediyeler, eğitim kurumları, çağrı merkezleri gibi birçok alanda kullanılır.